O mne

      Volám sa Tomáš Hudek fotografovaniu sa venujem od roku 2014. Na mojich fotografiách používam iniciály TH v atypickej forme, ktoré vznikli z čias kreslenia. Môj záujem sa postupne menil na fotografovanie.  

      Prvý kontakt z fotografiou bol v súčasnosti už  s málo známym fotoaparátom Zenit. Po škole prišla práca v priebehu ktorej som si zadovážil svoju prvú zrkadlovku Nikon a začala sa písať nová kapitola. Pozornosť som začal sústrediť na fotografiu. Na začiatku som si užíval fotografovanie  prírody skúšal rôzne nastavenia. Začali sa dlhé hodiny samoštúdia a experimentovania. Keď dochádzali internetové zdroje  rozhodol som sa ísť na rekvalifikačný kurz digitálnej fotografie a reálne si vyskúšať viacero žánrov pod dohľadom  skúsených fotografov.

      Po ukončení kurzu som oslovil pár ľudí v blízkosti a prebehli fotenia, vďaka ktorým som si  zdokonaľoval  získané zručnosti a techniku fotografovania. Fotenie začínam s určitou predstavou kde kladiem dôraz na zachytenie momentu a využívam možnosti daného priestoru. Konečnú podobu fotografia dostane v poslednej fáze procesu úpravy vo photoshope a postprocesing. Fotografovanie sa zo záľuby stalo prácou na plný úväzok. Špecializujem sa na portréty, dokumentaristiku, cosplay, svadby a nepohrdnem ani dobrým festivalom.  

​​​​​​​      Ak som Vás oslovil a chcete si uchovať spomienky a emócie, bude mi cťou byť Vašou súčasťou pri ich zachytávaní pomocou portrétov individuálnych alebo v pároch, kde to samozrejme nekončí. Najzásadnejšia a emocionálne najdôležitejšia  udalosť nášho života je svadba, ktorú Vám na fotím tak, aby na fotografiách vynikli jemné detaily výnimočného dňa. Pochádzam z Trenčína, nebránim sa ani vycestovaniu do vzdialenejších miest.